Connect with us

Aktualności

Korzenie kryzysu energetycznego w UE i “zielone” oszustwo Francji

Kryzys energetyczny w UE: czy jest to zgodne z projektem? I czy można to prześledzić wstecz do znacznie starszej globalnej agendy?

Opublikowano

on

27 listopada 2018 r., we mgle kolejnego weekendu naznaczonego kolejną rewoltą Gillets Jaunes, czyli “żółtych kamizelek”, którzy protestowali przeciwko nieznośnym podwyżkom cen paliw i różnym “zielonym” podatkom, obecny prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył podczas prezentacji wieloletniego spotkania w sprawie polityki energetycznej, że 14 reaktorów jądrowych, z których każdy wytwarza około 900 megawatów, zostaną wyłączone do 2035 r., w tym do sześciu reaktorów do 2030 r. Francuski prezydent skorzystał z okazji, aby ogłosić zamknięcie elektrowni jądrowej Fessenheim, położonej w pobliżu granicy francusko-niemieckiej, latem 2020 roku. W przeciwieństwie do pierwotnego celu ustawy z 2025 r., Potwierdził, że wkład jądrowy ma zostać zmniejszony do 50% produkcji energii elektrycznej do 2035 r.

Pozostaje zatem pytanie: dlaczego Francja miałaby popełnić ten sam błąd co Niemcy, wycofując swoją flotę nuklearną, i czy francuska gospodarka i społeczeństwo mogą przetrwać po utracie tak dużej części krajowej produkcji energii?

Elektrownie jądrowe i reaktory zostaną zamknięte do 2035 r. we Francji
(Źródło: ASN.FR – LPComputer Graphics)

To wszystko jest częścią planowanego obalenia gospodarki europejskiej. Zaczyna się od “zielonego” oszustwa.

Wiatr i słońce?

Lądowa energetyka wiatrowa i wzrost liczby elektrowni fotowoltaicznych we Francji były częścią proponowanego przez Macrona miksu energetycznego od pierwszego dnia i do dziś Francuzi pamiętają słynne apokaliptyczne oświadczenie Macrona:

“Koniec świata” lub “koniec miesiąca” i “będziemy mieli do czynienia z obiema i musimy poradzić sobie z obiema”.

Czy Młody przywódca Światowego Forum Ekonomicznego Emmanuel Macron miał już misję przygotowania gruntu pod Wielki Reset Schwaba i 4. rewolucję przemysłową, a te straszne decyzje dotyczące polityki energetycznej powracają, by go prześladować?

Odpowiedź brzmi: tak, absolutnie.

Kwestia francuskiego wydobycia energii jądrowej znajduje się obecnie w centrum wszystkich rozmów we Francji i pomimo dobiegających końca lata i malejących dostaw rosyjskiego gazu, ludzie nadal chcą odpowiedzi.

Starając się złagodzić kryzys dostaw energii, który nękał całą UE przez ostatnie sześć miesięcy, podnosząc inflację i zmuszając przemysł do spowolnienia – a nawet zamknięcia linii produkcyjnych , państwa członkowskie UE są obecnie zmuszane do przeznaczania ogromnych kwot pieniędzy na obniżki podatków, dotacje, dotacje, dotacje, dotacje, dotacje, i bailouty.

Po protestach Żółtych Kamizelek chwiejny rząd Macrona zdał sobie sprawę, że przynajmniej w perspektywie krótkoterminowej proces energetyczny konsumentów musi zostać ograniczony, aby uniknąć ponownych masowych protestów społecznych. Ale wiąże się to również z ogromnym kosztem dla EFR. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

Od 29 sierpnia 2022 r., Kiedy stawki za energię elektryczną na francuskim rynku hurtowym stały się hiperboliczne, Emmanuel Macron znalazł się pod ostrzałem wielu osób za swoje wyjątkowo słabe osiągnięcia i bardzo wątpliwe motywy.

Bardziej niż jakikolwiek inny naród europejski, Francja jest uzależniona od energii jądrowej, która wytwarza prawie 70% jej energii. Kryzys energetyczny, który obecnie paraliżuje Europę, obudził debatę na temat tego, co zrobić z 32 reaktorami jądrowymi w tym kraju, które zostały zmuszone do wyłączenia w celu konserwacji, głównie w celu rozwiązania problemów związanych z korozją i innymi problemami “zużycia”.
Widoczne są reperkusje gospodarcze, jakie kryzys energetyczny wywiera na kluczowe sektory przemysłu, nie wspominając już o strachu i niepokoju, które po raz kolejny są wstrzykiwane w populacje. Po wyłączeniu 32 reaktorów z 56 reaktorów można tylko stwierdzić, że była to obietnica złożona przez Macrona jego globalistycznej kohorcie w celu wypełnienia Agendy ONZ 2030 i chociaż obietnica Emmanuela Macrona nie została jeszcze w pełni zrealizowana, to jednak miała duży wpływ na wytwarzanie energii jądrowej w kraju.

Dyrektor generalny EDF (Electricité de France) Jean-Bernard Lévy nie zawahał się dokonać tej krytycznej oceny sytuacji podczas zorganizowanego przez Medef spotkania czołowych francuskich przedsiębiorców, które przypadkowo zostało zainicjowane przez nieuniknionego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego 29 sierpnia 2022 r. Jean-Bernard Lévy od samego początku jasno dawał do zrozumienia, że państwowy francuski gigant energetyczny EDF znajduje się pod poważną presją, ponieważ brakuje mu “narzędzi” i “wyszkolonych zespołów”, aby prowadzić swoje operacje w odpowiednim czasie.

Na zdjęciu: Dyrektor generalny EDF Jean-Bernard Lévy

“Nie mamy problemu z wiedzą, po prostu nie mamy wystarczającej liczby zespołów, które są wykwalifikowane” – powiedział Lévy, dodając, że:

“Flota nuklearna upadnie; przygotować się do zamknięcia elektrowni i reaktorów, powiedziano nam”, jak wspominał.

Przewidzenie tej możliwości wymagało “nie zatrudniania personelu do rozwoju” reaktorów, ale raczej “ich zamykania”.

Niewiarygodne, że Francja nie jest w stanie zaspokoić własnych potrzeb energetycznych. Według kierownictwa korporacyjnego EDF pokazuje to, dlaczego zamknięcie czterech głównych elektrowni jądrowych wpływa obecnie na produkcję energii elektrycznej we Francji.

Takie stwierdzenie postawiło nazwisko Jeana Bernarda Lévy’ego na drodze do czarnej listy Macrona, a w rekordowym czasie Francja rozpoczęła polowanie na nowego prezesa EDF, jednocześnie odkładając pieniądze na pełną nacjonalizację.

Bardziej niż kiedykolwiek Macron rządzi jak francuski monarcha, ale ciekawie pozostaje wasalem Europy i Stanów Zjednoczonych.

Energetyczny zgiełk Europy

Jeden z największych europejskich przedsiębiorstw użyteczności publicznej, EDF, w którym państwo posiada już 84% udziałów, jest niezbędny dla francuskiego planu jądrowego, na którym rząd polega w celu złagodzenia skutków wysokich cen energii. Do niedawna EDF był wysoce wydajnym monopolistycznym producentem i dystrybutorem energii elektrycznej (Francja jest największym eksporterem energii elektrycznej w Europie). Ale nasz dysfunkcyjny rząd zmusza ich do sprzedaży ponad jednej czwartej swojej produkcji prywatnym odsprzedawcom po zwykłych kosztach (49 euro za MWH). Jak to możliwe?

Podzielmy to na części…

Spowodowało to utratę dochodów w wysokości 8 mld euro rocznie – pozostawiając krajową infrastrukturę energetyczną (utrzymanie elektrowni jądrowych) w finansowej, wraz z perwersyjnym szaleństwem, które zmusza EDF, ze względu na zmniejszoną moc, do kupowania energii elektrycznej na otwartym rynku za 1000 euro i przymusowego “sprzedawania” dostaw tym prywatnym firmom po 49 euro – ze stratą 28 mld euro w tym roku. Rząd Macrona nie miał innego wyjścia, jak tylko powiedzieć, że EDF jest “zbyt duży, by upaść”, zanim uratuje go kolejnymi miliardami euro podatników.

“Napad w świetle dziennym pod naszym nosem i ani jednego słowa z MSM.”

Emmanuelle Wargon, przewodnicząca Komisji Regulacji Energetyki, powiedziała w poniedziałek 19 września 2022 r., że “Francuzi mogą nie uniknąć ukierunkowanych przerw w dostawie prądu tej zimy”, dodając, że ten ekstremalny scenariusz jest prawdopodobny pod pewnymi warunkami.

“Jeśli tej zimy zrobi się naprawdę zimno, a Electricité de France (EDF) spóźni się z ponownym otwarciem reaktorów jądrowych, podejmiemy nadzwyczajne środki” – podsumowała.

Teraz oczywiście musimy zrozumieć, dlaczego Macron wprowadza ograniczenia energetyczne po niedoborze, który sam zaprojektował; czy po to, by uspokoić ekologów, czy też po to, by zadowolić jego niemieckich panów z UE i ich bardzo niepopularny Europejski Zielony Ład (i narzucony przez siebie deficyt energetyczny poprzez unikanie rosyjskiego gazu)? A może w grę wchodzi tu o wiele bardziej złowieszczy program?

W przypadku niedoboru gazu “nie odcinamy jednostek”, zapewniła Emmanuelle Wargon podczas wywiadu dla France Info. Jeśli chodzi o energię elektryczną, możemy zostać zmuszeni, w najgorszym przypadku, do zaangażowania się w ukierunkowane przerwy w dostawie prądu (zrzucanie obciążenia) na kilka godzin na poziomie gminy lub powiatu. “

Pamiętaj, że jest to oficjalna narracja, ale jak zwykle rzeczywistość jest prawdopodobnie inna. Patrząc na wiele przemówień Wargon w telewizji krajowej, możemy wyczuć, że Macron wyraźnie sprowadził ją nie tylko po to, by infantylizować ludność, ale co ważniejsze, aby odwrócić uwagę od prawdziwej przyczyny tych nadchodzących przerw w dostawie prądu, o których zajmę się poniżej.

Doktryna WEF i demontaż europejskiego przemysłu

Globaliści przegrywają wojnę w mediach społecznościowych o szczepionki i Ukrainę. Jednak tym, czego naprawdę potrzebują, aby wygrać, są zmiany klimatyczne. Nadal jeżdżą na chorym koniu energii odnawialnej, aby zadowolić swoich sponsorów finansowych i politycznych na konferencjach, takich jak Szczyt Klimatyczny ONZ i Światowe Forum Ekonomiczne. Najprawdopodobniej chcieliby uniknąć sytuacji, w której ludzie umierają z zimna tej zimy, ale oczywiście nadal mogą zaakceptować dwuwartościowy zastrzyk przypominający (strachu) dla populacji. Prawdopodobnie mówią sobie nawzajem: zaufaj planowi.

Powiedziawszy to, na czym progresywna klasa liberalna koncentruje się obecnie w 100% w Europie, to rozpad przemysłu w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Niemczech i innych krajach UE, a mianowicie produkcja stali, aluminium, i krzemu. Obecnie widzimy, że odlewnie we Francji i w wielu innych krajach UE muszą stawić czoła kosztom energii elektrycznej, które sprawiają, że ich działalność jest nie do utrzymania. Firmy są bardzo mocno dotknięte nagłym wzrostem kosztów ogólnych, co napędza inflację, ale powoduje ciągłe zakłócenia w łańcuchach dostaw.

Na przykład, w obliczu rosnących cen energii, odlewnia Dechaumont we Francji spodziewa się, że jej rachunki ogólne wzrosną z 1,5 miliona do 10 milionów euro w przyszłym roku. Jest to po prostu nie do utrzymania. Jego dyrektor potępia zmienność cen energii elektrycznej i obawia się, że jeśli nic nie zostanie zrobione, trzeba będzie zbankrutować.

Nyrstar, część giganta towarowego Trafigura, tymczasowo zamknęła swoją hutę w Budel w Holandii od 1 września. W komunikacie prasowym firma wyjaśnia, że podjęła tę decyzję ze względu na “różne czynniki zewnętrzne, które mają wpływ”, ale jasne jest, że wynika to głównie z wysokich cen energii.

Nyrstar zmniejszył już produkcję o prawie 50% w swoich trzech europejskich hutach

Szczegóły tego rozwoju zostały zgłoszone przez Reuters w tym artykule, który również opisuje, w jaki sposób Chiny nie przyjdą na ratunek w najbliższym czasie. “Chinom brakuje znaczących zdolności eksportowych, aby złagodzić niedobory ex-Chin. Zatłoczenie portów i wysokie koszty frachtu będą również nadal frustrować i opóźniać dostawy”.

Planowany upadek

Obecnie jesteśmy świadkami kontrolowanego wyburzania zachodniej gospodarki – gdzie obecnie trwa kryzys energetyczny wywołany przez samego siebie w wyniku wojny zastępczej Zachodu na Ukrainie.

Z powodu szeregu przemyślanych decyzji politycznych rządu globalny łańcuch dostaw jest poważnie zakłócany, a jeśli dodamy do tego spadające ceny surowców, musimy przewidzieć łańcuch wydarzeń, które spowodują upadek kilku strategicznych sektorów przemysłowych w Europie, co spowoduje jeszcze większe bezrobocie, ubóstwo, i prawdopodobne niepokoje społeczne w ciągu mniej niż 12 miesięcy od teraz.

Jeśli chodzi o Niemcy, największa gospodarka Europy może skurczyć się o 0,7% w 2023 r., Zgodnie z najnowszą prognozą OECD, a organizacja podaje rosnące ceny energii i zakłócenia w dostawie energii jako przyczynę dalszego pogorszenia koniunktury, z których wszystkie potwierdzają naszą hipotezę kontrolowanego wyburzenia.

O dziwo, po raz drugi w tym miesiącu Niemcy potwierdziły swoją zależność od energii jądrowej, aby stawić czoła kryzysowi energetycznemu. Niemiecki minister gospodarki Robert Habeck (na zdjęciu powyżej) ogłosił 27 września, że dwie niemieckie elektrownie jądrowe pozostaną czynne zimą 2023 roku z powodu niedostępności wielu francuskich reaktorów, podała France Info. Aby zapewnić dostawy energii w Niemczech, “elektrownia Isar 2 (w pobliżu Monachium) i Neckarwestheim (południowy zachód) pozostaną połączone w pierwszym kwartale 2023 r.”, Ze względu na “sytuację we Francji gorszą niż się spodziewaliśmy”, powiedział Habeck na niedawnej konferencji prasowej w Berlinie.

Decyzja o rozbudowie tych dwóch niemieckich elektrowni potwierdza “woltę” podjętą już 5 września przez Steffi Lemke, niemiecką minister środowiska, której partia jest historycznie głęboko antynuklearna. Uczciwość wydaje się być ostatnim z ich zmartwień.

Na zdjęciu: Steffi Lemke, niemiecka minister środowiska.

Lekcje z przeszłości

Zdaliśmy sobie sprawę, że aby zrozumieć dziwne zachowanie Komisji Europejskiej oraz jej obecną egzotyczną politykę energetyczną i zagraniczną, należy być może spojrzeć w przeszłość i sprawdzić, czy autodestrukcyjna postawa, jaką obecnie wykazuje przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Van Der Leyen i inni młodzi liderzy europejskiego WEF, można zaobserwować na innym kontynencie i w innym czasie w historii uprzemysłowienia. Czy coś takiego zdarzyło się już wcześniej?

Założę, że szok naftowy z lat 1978-79 z pewnością kwalifikuje się i może dostarczyć niektórych odpowiedzi, a także pomóc nam lepiej zrozumieć pochodzenie zaaranżowanego przez globalistów krachu globalnej gospodarki. Jest to również pouczające w określeniu kluczowej roli, jaką odgrywa system finansowy kartelu bankowego poprzez tworzenie inflacji, która popycha świat w kierunku poważnego spadku aktywności gospodarczej i całkowitego chaosu na tak wielu frontach. Dodatkowe odpowiedzi można znaleźć w planach planu “Wielkiego Resetu” WEF, który może wyjaśniać decyzje i posunięcia obserwowane ostatnio na arenie międzynarodowej, których wyniki można odczuć w tym momencie w świecie zachodnim i poza nim.

Śledzenie trilateralistów

W 1978 r., pomimo rosnących obaw społeczeństwa o spadek wartości dolara amerykańskiego i szybkie tempo inflacji, wyrażono poważne obawy, że stopa inflacji może znacznie przyspieszyć w miarę upływu roku, wywołując trudne pytania dotyczące właściwej roli polityki pieniężnej. Innymi słowy, rząd wpadł w panikę bez jasnej drogi do stabilizacji. Decyzja administracji Cartera o mianowaniu Paula Volckera była rzekomo skuteczna w zmniejszaniu inflacji, ale kurczenie się pieniądza w połączeniu z wpływem szoku cen ropy naftowej – popchnęło gospodarkę w najpoważniejszą recesję od czasów Wielkiego Kryzysu i wywołało fale powszechnego sprzeciwu. Prawdziwa intencja Volkera pozostawała niejasna do 9 listopada 1978 roku i oczywiście za chwilę przeanalizujemy “dlaczego”.

Rola Komisji Trójstronnej w organizowaniu autodestrukcji krajowej gospodarki USA w latach 1977–1981 jest dobrze udokumentowana, a to obejmuje dążenie do tak zwanej ery “globalizacji”, a także nieustanne wysiłki byłego wiceprezydenta Gore’a, aby stworzyć “społeczeństwo postindustrialne” pod pozorem walki ze zmianami klimatu – wszystko to było jawnymi przejawami globalnego planu kontroli w celu doprowadzenia do zmiany reżimu finansowego, która wymaga stałej zmiany reżimu finansowego. stan wyjątkowy, a następnie populacja w ciągłym stanie strachu.

Radykalne zmiany wprowadzone zarówno przez administrację Nixona, jak i Cartera, które są najbardziej znane jako akty samozniszczenia Ameryki, odegrały zasadniczą rolę w doprowadzeniu do stopniowego demontażu tej niegdyś chwalebnej republiki – procesu, który trwa do dziś.

Nadszedł czas, aby Europa przeszła tę transformację, lepiej znaną jako 4. rewolucja przemysłowa, kluczowy filar Agendy ONZ 2030. Ważne jest, aby zrozumieć sam rdzeń tej saturniańskiej agendy i motywacje jej architektów, a także implikacje związane z proponowanym przez nich nowym ekonomicznym porządkiem świata.

Tutaj możemy założyć, że początki tak zwanego “Wielkiego Resetu” można prześledzić wstecz do Projektu CFR Rady Stosunków Zagranicznych z 1980 roku, kiedy nazwisko Klausa Schwaba i Światowego Forum Ekonomicznego jeszcze nic nie znaczyło. Ten projekt głębokiego państwa został wyartykułowany przez trójstronną komisję, której członkowie byli osadzeni w administracji Jimmy’ego Cartera; Zbigniew Brzeziński, doradca prezydenta Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego w latach 1977–1981, a także Werner Michael Blumenthal, sekretarz skarbu USA w latach 1977–1979 i Harold Brown, który pełnił funkcję sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych w latach 1977–1981, a także Cyrus Vance, sekretarz stanu i szef grupy roboczej projektu 1980, i oczywiście Paul Adolph Volcker Jr, który pełnił funkcję 12. przewodniczącego Rezerwy Federalnej w latach 1979–1979 1987 i był rzecznikiem Projektu CFR 1980.

Aby uzyskać wgląd w Trialteralistów, czytelnicy powinni również śledzić pracę autora i badacza Patricka Wooda, autora Trilaterals Over Washington: VolumeS I & II, a także jego archiwum Komisji Trójstronnej w Technocracy News.

Projekt CFR 1980 – Polityka “kontrolowanej dezintegracji” EIR Economics autorstwa Richarda Freemana

W 1971 roku, podczas prezydentury Nixona, Volcker odegrał ważną rolę w usunięciu standardu złota, który następnie dał początek płynnemu systemowi kursów walutowych (początek końca realnej gospodarki) i wzrost petrodolara.

9 listopada 1978 roku, zanim został przewodniczącym rezerwy federalnej USA i podniósł stopę procentową do niespotykanego poziomu 21,5%, Volcker wygłosił swój słynny wykład Freda Hirscha “The Political Economy of the Dollar” na Uniwersytecie Warwick w Anglii, a oto co powiedział:

“Dezintegracja kontrolna gospodarki jest uzasadnionym celem dla lat 1980.”

To zdanie zawiera w sobie ducha Komisji Trójstronnej i “Projektu 1980” CFR oraz pragnienie samozwańczych Mistrzów Świata, aby zaangażować się w kontrolne zniszczenie zachodniego świata i globalnej gospodarki – co z pewnością odzwierciedla ciemne czasy, w których obecnie żyjemy. Na nieszczęście dla nas proces dezintegracji jest już w toku, wykorzystując pandemię COVID-19, zmiany klimatyczne, a teraz wojnę na Ukrainie, jako platformę startową, aby popchnąć nas w kierunku cyfrowej czarnej, w której twoje podstawowe prawa i prywatność ostatecznie znikną.

Co Volcker naprawdę miał na myśli przez “kontrolowaną dezintegrację” z EIR Economics Davida Goldmana

Wszystkie te wyprodukowane wydarzenia zostaną sprytnie wykorzystane do wyjaśnienia wzrostu cen energii, cen żywności, kosztów opieki zdrowotnej i ogólnych kosztów utrzymania – w sposób, w jaki większość z nas nigdy wcześniej nie eksperymentowała.

Być może już państwo zrozumieli, że program ten został sprytnie zaprojektowany, aby wywołać kontrolowany upadek gospodarek USA i UE, paraliżując europejskie MŚP, które są płucami gospodarki obu kontynentów. Po ich upadku (jeśli na to pozwolimy), bądźcie pewni, że sępy takie jak Vanguard czy BlackRock chętnie kupią je za grosze na dolarze, gdy w końcu osiągniemy ujemny wzrost.

Przypomnij sobie, co WEF niesławnie powiedział: “nic nie będziesz posiadał”…

CfR Project 1980s jest planem wyginięcia, a Klaus Schwab Światowe Forum Ekonomiczne biblia, jeśli wolisz. Miał dziesięć grup roboczych, które pracowały w 1970 roku, ostatecznie produkując 33 książki. Projekt CFR 1980 dla ekonomii został opisany w książce “Alternatywy dla zaburzeń monetarnych”, autorstwa Freda Hirscha. Hirsch był byłym redaktorem magazynu London Economist i to właśnie tego volcker cytował w swoim niesławnym wykładzie z 1978 r., ogłaszającym jego politykę, napisał współpracownik EIR Economics David Goldman w 1999 r.

Alternatywy dla zaburzeń monetarnych autorstwa Freda Hirscha:

Teraz, jak aktualne jest ostatnie przemówienie z 26 sierpnia 2022 r. wygłoszone przez przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Jerôme’a Powella, poruszające temat stabilności cen i narzędzi kontroli inflacji, w tym możliwości użycia magicznej różdżki Volkera. Z pewnością to powinno ci coś powiedzieć!

Chociaż prawdą jest, że konieczne jest usunięcie płynności z systemu spekulacyjnego, obserwując ceny energii elektrycznej lub ceny żywności spadające na nowe wyżyny, należy zadać sobie pytanie, dlaczego Rosja i konflikty ukraińskie są stale obwiniane, zamiast niewyobrażalnego pompowania płynności wstrzykiwanego w system gospodarczy USA i UE podczas pandemii Covid 19? To było QE na sterydach, a jednak niewielu w rządzie i mediach odważy się o tym mówić. Najlepsza analiza tych korelacji została dokonana przez Harleya Schlangera w jego niedawnym filmie zatytułowanym “The Trilateral Commission’s Project 1980s: Origins of the Great Reset”, który kilkakrotnie parafrazowałem w tym artykule, ponieważ jego praca była kluczowa i instrumentalna dla pogodzenia i ukończenia moich badań. Więc wszystkie kredyty powinny oczywiście trafić do niego.

Z pewnością nie ma to nic wspólnego ze spowolnieniem produkcji lub nagłym brakiem konsumpcji powiedział Harley, ale tylko sprytny podstęp, aby ukryć bańkę zadłużenia i utrzymać kraje takie jak Francja pod ciasną smyczą zdominowanej przez Niemcy Unii Europejskiej i karteli bankowych.

Mając na uwadze, że 10% długu Francji jest indeksowane nie inflacją we Francji – ale ogólną inflacją w strefie euro. Stąd możliwość bankructwa Francji, podobnie jak Grecja w 2011 roku, stała się dla nas rzeczywistością i łatwo zrozumieć, dlaczego neoliberałowie wolą obwiniać COVID-19 lub rosyjską specjalną operację wojskową na Ukrainie – w celu ukrycia największego korporacyjnego napadu na partnerstwo publiczno-prywatne wszechczasów. Zobacz ten artykuł o indeksacji długu Francji na inflacji w UE.

A spekulacje muszą trwać…

Ci, którzy przyglądają się obecnej polityce gospodarczej, aby wyjaśnić to zjawisko, marnują swój czas, ponieważ walka Volkera z inflacją była motywowana tylko podstawową ideologią stojącą za “Projektem 1980”, który ma doprowadzić do dezintegracji kontroli starego systemu gospodarczego identycznego w wielu aspektach z obecną inicjatywą globalistów znaną jako Światowe Forum Ekonomiczne “Wielki Reset”. Pamiętajmy, że już nigdy nie będzie tak samo i nie wrócimy do “starych zwyczajów” – powiedział Pan Schwab.

Ponownie, wszystko staje się jaśniejsze teraz, gdy możemy faktycznie powrócić do pierwotnych planów tego programu. To, że Projekt Trójstronny 1980 dostarczył planów Wielkiego Resetu, jest teraz prawie niezaprzeczalne.

Wielki Reset jest niczym innym jak systemem neofeudalnym, w którym samozwańczy oligarchowie załamują gospodarkę, zachowując jednocześnie kontrolę nad systemem finansowym, systemem żywnościowym, systemem opieki zdrowotnej itp. i oczywiście kontrola nad tym, co wkrótce stanie się bardzo, bardzo nieszczęśliwą populacją (ty i ja).

Dlatego eksperymentowali na nas – nie tylko z “szczepionką”, ale także z mandatem szczepionkowym, znanym również jako “Green Pass” lub “le Pass Sanitaire”, aby zamknąć nas wszystkich w swoim cyfrowym systemie portfeli, który będzie wymagany w nadchodzących latach – do jedzenia, pracy, podróżowania, głosowania … lista jest nieskończona.

Takie ćwiczenie wiąże się z usunięciem suwerenności narodu powiedział Harley Schlanger, co wyjaśniałoby, dlaczego ponadnarodowy rząd i ich sieci nie działają już w najlepszym interesie naszych narodów, ale w interesie ich nowego porządku opartego na zasadach. Deregulacja rynków akcji, obligacji i rynków energii – wszystko to jest częścią receptury kontrolowanej dezintegracji i będzie narzucona, dopóki nie padniemy na kolana, błagając o energię lub żywność, lub po prostu o utrzymanie naszego domu. Najwyraźniej pracowali nad tym przez bardzo długi czas, ponieważ wiedzieli, że jeden błąd po drodze może być dla nich śmiertelny. Wygląda na to, że zrobili już kilka.

Mimo to musimy nadal ujawniać to gigantyczne oszustwo i wiedzieć, że w końcu upadną; Wierzę, że świat obudził się szybciej, niż początkowo sądzono, co zmusiło “Mr Global” do przyspieszenia tempa realizacji jego programu. Dobrą wiadomością jest to, że szybkość w tego rodzaju scenariuszu zawsze implikuje błędy, więc miej oczy szeroko otwarte i bądź gotów pociągnąć je do odpowiedzialności.

Naiwnością byłoby wierzyć, że przez cały ten czas petrodolary były ponownie wprowadzane do gospodarki, ponieważ takie dochody stanowią źródło, z którego banki czerpały większość swojego bogactwa i władzy. Zgodnie z “regułami Volkera” widzieliśmy deindustrializację i globalizację w działaniu, gdzie rodzinne gospodarstwa rolne zostały przekształcone w kartel żywności i rolnictwa, nie wspominając o ataku na amerykańskich producentów i związanym z tym przeniesieniu najbardziej strategicznych amerykańskich zakładów produkcyjnych do Chin, Ameryki Południowej i innych tanich miejsc pracy na całym świecie. Były to również narodziny ery outsourcingu, na co wskazał Harley w swoim filmie, i pod wieloma względami była to masowa rekonsolidacja bogactwa i władzy – co było zbyt powszechne w następstwie wielkiego cyklu boom-bust.

Począwszy od 1980 roku, stopniowo widzieliśmy narodziny nowego “zielonego” ruchu, w którym ekologia została upolityczniona, aby wprowadzić w ramy kontrolowanej dezintegracji, wraz z siostrami bliźniaczkami, a mianowicie “kontrolowaną depopulację” i “zatrzymanie broni masowego rażenia”, której plany można znaleźć w mentorze Klausa Schwaba, Henrym Kissingerze, Memorandum z 1974 r. (Raport Kissingera). Ten przełomowy raport został odtajniony w 1980 roku i ujawnił po raz pierwszy w historii, że wzrost populacji w Trzecim Świecie został zidentyfikowany jako “zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego” i że środki mające na celu zmniejszenie wskaźnika urodzeń i zwiększenie śmiertelności były poważnie rozważane. Po nieco ponad 40 latach uważam, że my również w świecie zachodnim staliśmy się celem tego programu.

Czego możemy się spodziewać? A jaka powinna być nasza odpowiedź?

Teraz żyjemy w erze “zmian klimatu”, w której podejście “Jedno zdrowie” usprawiedliwia rządowe działania “zdrowia publicznego” i inne bezprecedensowe posunięcia przeciwko ich populacjom, gdzie nowe rzekome choroby wektorowe są uważane za bezpośredni wynik takich rzeczy jak globalne ocieplenie, a nie naturalne zjawisko lub, co gorsza, wyczarowane przez bezużyteczne dane PCR. Globaliści upierają się, że wszystkie te problemy są stworzone przez człowieka, ale nigdy przez rząd. Twierdzą, że to nasza nadmierna emisja CO2 w jakiś sposób powoduje pandemie i katastrofy środowiskowe, które wpływają na dostawy żywności. Dzięki modelowaniu komputerowemu są w stanie tworzyć imponujące wykresy i modele predykcyjne, aby uzasadnić każdy stan zagrożenia dla zdrowia lub środowiska. A dzisiejszy sektor energetyczny nie jest wyjątkiem, musi zostać zburzony, ponieważ najwyraźniej nasze środki do wytwarzania energii są po prostu nie do zrównoważonego rozwoju, a zatem zielony nowy ład UE musi mieć zastosowanie.

Co zabawne, zawsze myślałem, że energia jądrowa jest jednym z najczystszych źródeł energii i kto by sobie wyobrażał, że krowi bąk i odchody krowy będą w centrum nowej polityki zerowej emisji dwutlenku węgla.

W ten sposób neoliberalna polityka odgrywa rolę w dezintegracji kontroli naszego przemysłu i naszych systemów energetycznych, żywnościowych i rolnych nie po to, aby stać się bardziej wydajnymi lub przyjaznymi dla środowiska, ale po prostu po to, by poddać się ich wyłącznej kontroli. Fundacja Rockefellera i Bill Gates świata chcą tego wszystkiego i są gotowi zburzyć to wszystko, aby “szybciej odbudować”. Partia się skończyła, a globalni oligarchowie ponownie konsolidują swoje bogactwo i władzę.

25 września Rungis, drugi co do wielkości hurtowy rynek żywności na świecie po La Central de Abastos, położony w Mexico City, tajemniczo zapalił się, być może przypadkowo, a może celowo, w zależności od zestawu przekonań … czy jednak wszyscy musimy myśleć, że to zbieg okoliczności?

Nadszedł czas, abyśmy my, Francuzi, zapoznali się z “systemem Ecowatt”, przedsięwzięciem między France Television a RTE (Réseau de transport d’électricité), które zapewni “prognozę pogody” dla energii elektrycznej.

System Ecowatt pozwoli użytkownikom zobaczyć w czasie rzeczywistym poziom energii elektrycznej dostępnej w kraju dzięki sygnałowi w trójkolorowym systemie “sygnalizacji świetlnej”: zielonym (normalnym), pomarańczowym (napiętym) i czerwonym (bardzo napiętym, synonimem nieuniknionych przerw w dostawie prądu, jeśli nic nie zostanie zrobione w celu zmniejszenia zużycia. Myślę, że to zaznajomi nas wszystkich z chińskim systemem kredytu społecznego.

Zgadza się: my, ludzie, będziemy mierzeni przez państwo w czasie rzeczywistym. Elektryczność jest teraz podobna do pogody i jak półbóg państwo kontroluje tę pogodę. Blokady klimatyczne, ktokolwiek?

Naprawdę nie mogę wymyślić lepszego sposobu na spędzenie zimy…

“Ecowatt, francuska prognoza pogody elektryczności” – Źródło Agence France-Presse (AFP)

Konkluzja

Nie popełnij błędu. Chodzi tu tak naprawdę o inżynierię społeczną, a szerzej o wyludnienie, ponieważ jeśli zimno nie przyniesie najlepszych rezultatów waszym dziadkom tej zimy, lub skutki uboczne eksperymentalnych produktów farmaceutycznych nakazanych przez państwo – które zostały wymuszone na naszych starszych, naszych pielęgniarkach i naszym wojsku, i oczywiście na naszych dzieciach – wykonają pracę, do której zostały zaprojektowane. Wielu może wkrótce zacząć odczuwać ból głodu, gdyż powoli jedzenie, które wszyscy lubimy jeść, powoli zniknie z naszych ulubionych półek, a media głównego nurtu będą nadal wskazywać palcem na Władimira Putina (do tego czasu ich palce zaczną wskazywać na Wołodymyra Zełenskiego).

Kraje niezaangażowane odczują gniew tych neoliberałów; banki chcą tego wszystkiego i są gotowe okaleczyć i zabić za to, chyba że staniemy razem jako ludzie. Pytanie brzmi: czy będziesz walczył na kolanach, czy też staniesz wysoki, dumny i zdeterminowany, aby bronić tego, kogo i co kochasz najbardziej.

Neoliberałowie boją się samej natury ludzkości, boją się czasu, kiedy wystarczająco wielu z nas zdało sobie sprawę, że jesteśmy ostatecznym celem ich kontrolowanej dezintegracji, czasu, kiedy nieposłuszeństwo i bunt będą rosły tak szybko, że będzie im bardzo trudno powstrzymać ludzki impuls do wolności i sprawiedliwości.

Ale zaraz…

To, czego najbardziej się obawiają, to nasza zdolność do wyciągania lekcji z przeszłości i nasza zdolność do szybkiego reagowania poprzez powrót do naszego tradycyjnego i dobrego stylu życia, opartego na zdrowym rozsądku – biorąc to, co najlepsze ze starego systemu gospodarczego i dokonując niezbędnych zmian, aby zapewnić, że pieniądze i kredyt idą w kierunku prawdziwej produkcji, a nie pasożytniczej spekulacji. Oni również są bezbronni, a nasza rosnąca emancypacja dla ich proponowanego autorytarnego reżimu i ich cyfrowej waluty może ich jeszcze bardziej osłabić.

Nowe technologie muszą oczywiście odgrywać rolę w tym, co stanie się zreformowanym modelem gospodarczym, a rolą nowych decydentów na świecie będzie zapewnienie, że wszystkie biurokracje są we właściwych miejscach i że nikt, żadna grupa, żadne firmy, żadne oprogramowanie sztucznej inteligencji, ani żadna polityka nie są w stanie dyktować lub kontrolować przyszłości ludzkości i ważności naszego boga danego człowiekowi. prawa.

Nasz reset oznacza, że wolne narody powrócą do swojej pierwotnej suwerennej formy i odwrócą się od globalnego zarządzania przez technokratyczne komitety i ich program dezintegracji kontroli, który tworzy więcej polityki oszczędnościowej poprzez niekończące się cykle wojny, zmiany reżimu i ludobójstwa.

Mamy teraz przewagę, wiemy, dokąd chcą nas zaprowadzić młodzi liderzy i tzw. mistrzowie Światowego Forum Ekonomicznego. Nie wiem jak wy, ale przyszłość, którą mają dla nas w zanadrzu, nie wydaje się zbyt atrakcyjna. Wielu czuje, że nam również dano szansę spojrzenia prosto w otchłań i zły plan naszych niedoszłych panów, być może po tym wszystkim my również musieliśmy skonfrontować się z tą rzeczywistością – uświadomić sobie, że niewielka mniejszość rasy ludzkiej wzmacnia i wzbogaca się przez bardzo, bardzo długi czas, stopniowo pracując nad swoim “zielonym” programem wyludniania, planując jednocześnie zniewolić nas wszystkich.

Do tej pory uchodziło im to na sucho, ale ich okno możliwości zamyka się szybciej, jak się spodziewali, czyli cenę, jaką płacą za popełnianie błędów lub obstawianie niewłaściwych koni.

Nadszedł więc czas na odepchnięcie.

Teraz odchodzimy od Tego, dlaczego to zrobili, do Jak możemy to przezwyciężyć.

Administrator Serwisu Jest współzałożycielem i Redaktorem w STANOWIMY. Pisze i publikuje w obszarze wolnościowym, jest żywo zainteresowany samostanowieniem, suwerennością oraz prawem naturalnym. SUWEREN RZECZPOSPOLITEJ

Czytaj Dalej
Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weryfikacja Faktów

Słowianie a poprzednie wcielenia

Temat reinkarnacji jest jednym z najbardziej dyskusyjnych w przestrzeniach Internetu. Są ci, którzy są przekonani, ze przeszłe życia istnieją i pomagają innym ludziom w odnalezieniu się w gąszczu zdarzeń poprzednich wcieleń. A są tacy, którzy negują samą ideę wielu żyć, mówiąc, że żyjemy tylko raz.

Opublikowano

on

W jaki sposób stosunek do życia i do śmieci wpływa na to, co dzieje się teraz?

Śmierć w rozumieniu Słowian

Śmierć rozumiana była przez naszych przodków nie jak coś strasznego i okropnego, od czego należy uciekać. Znanych jest mnóstwo bajek, w których żartuje się ze śmierci, zawiera z nią umowę. (…)

Współczesna filozofia i ezoteryka nie wymyśliła niczego nowego w porównaniu z tym, o czym wiedzieli nasi przodkowie.

Pojawiały się tylko coraz to nowe słowa opisujące ich wiedzę i wiarę.

Przodkowie uważali, że co 7 lat człowiek zmienia swój światopogląd, swój punkt odniesienia, co metaforycznie odnosi się do porzucenia jednego (śmierci) i rozpoczęcia nowego (życie) etapu. Dlatego powinniśmy regularnie zmieniać myślenie, dążenia i odbiór rzeczywistości.

Rodzina, jak i każdy człowiek, także ma swoje cykle, i dokładnie co siedem lat do życia rodziny przychodzą określone próby.

Udaje się przejść je razem – wspaniale, ale jeśli każdy próbuje przechodzić oddzielnie, idąc w różne strony, rodzina się rozpada.

Tak naprawdę w życiu każdej istoty ludzkiej zachodzą takie cykliczne zmiany – myślenia, punktu odniesienia, świadomości i dlatego przodkowie nie bali się śmierci, wiedząc, że jest to stan przejścia do kolejnego etapu.

Związek ciała z innymi wcieleniami

Nasi przodkowie różnili się od współczesnych ludzi szczególnym stosunkiem do ciała, jako do źródła radości. Umieli kochać siebie i sprawiać sobie przyjemność.

Teraz natomiast ludzie nie znają siebie, nie potrafią się troszczyć o własne ciała i uważają dbanie o ciało jako wypełnienie minimalnych norm – nakarmić, napoić i zaprowadzić do toalety. (…)

Jeśli ciało odbierane jest jako kara, jako udręka lub grzech (albo inne słowa, które przychodzą do głowy, gdy patrzymy na swoje ciało) – pokazuje to, że zgromadzono dużo bólu, związanego z programem fizycznym.

Na przykład, ciało nie zdołało czegoś osiągnąć: schudnąć, odnieść w czymś sukcesu, itd. Winimy siebie, a to znaczy, i swoje własne ciało za to, że nie pomogło w osiągnięciu czegoś.

Karzemy samych siebie, przejawiając brak miłości do ciała – chowamy w ciemne ubrania, ubieramy w odzież nieprawidłowego rozmiaru itd.

Człowiek, którzy karze siebie poprzez ciało za to, że nie dokonał czegoś, ma w głowie szablon, wyobrażenie tego, że dobra dziewczynka/grzeczny chłopiec powinna/powinien robić to i to. Oznacza to, że człowiek nie żyje własnymi marzeniami, własną kreacją życia, a szablonami umysłu, które przyszły od mamy, taty, nauczycieli, męża, żony itd. Do dobrego to nie prowadzi.

Wraz ze śmiercią ciała ludzie przechodzą do kolejnego życia, ale ból związany z ciałem zaciera całą pamięć o tym życiu, doświadczeniach, umiejętnościach.

Dlatego zamiast kontynuować rozwój w kolejnym wcieleniu, wykorzystując zasoby zgromadzone w poprzednim, przychodzi nam niejako wciąż zaczynać od przedszkola.

Żywa księga ludzkiego losu

Dla naszych przodków temat przeszłych wcieleń nie był czymś dziwnym i tajemniczym: dokładnie opisywali to, jak zbudowany jest świat i w jaki sposób dochodzi do wcielenia człowieka na Ziemi.

Prócz tego, wierzyli w to, że dane jest nam prawo regulowania swoich wcieleń, zarówno przeszłych, jak i przyszłych.

I jest to żywa księga, w której my sami piszemy scenariusze. Ta księga tworzy w rezultacie nasz los.

Przeżywając życie w ciele fizycznym, człowiek tworzy różnorodne zdarzenia, odczuwa wszelkie możliwe emocje, kształtuje myśli. Tym samym, wpływa na to, jako kto, gdzie i w jaki sposób wcieli się w przyszłości.

Teraźniejszość nasi przodkowie rozpatrywali jako rezultat tych wyborów, których człowiek dokonał w przeszłości.

Uważali, że Bóg nie miesza się w wybory człowieka, a jedynie tworzy określone zasady, według których działa i rozwija się Wszechświat. Brak tych zasad nie zwalnia żadnej istoty żywej od odpowiedzialności. I ta odpowiedzialność może ciągnąć się przez wiele pokoleń. Aby zrozumieć wydarzenia tego życia, czasem trzeba dowiedzieć się, jaki był scenariusz poprzedniego wcielenia.

Czytaj Dalej

Weryfikacja Faktów

Szokujące słowa Gibsona: Hollywood to ZINSTYTUCJONALIZOWANA PEDOFILIA!

Studia w Hollywood są zalane krwią niewinnych dzieci. Konsumpcja krwi dziecka jest tak popularna, że w zasadzie działa ona jak oddzielna waluta – mówił Mel Gibson.

Opublikowano

on

– Hollywoodzkie elity są wrogiem ludzkości, nieustannie działającym wbrew naszym najlepszym interesom i łamiącym każde tabu dane człowiekowi przez Boga i w tym nietykalność/świętość dzieci – mówił Gibson w Londynie podczas promocji swojej roli w filmie “Dom Taty 2”.

– To jawna tajemnica w Hollywood. Ci ludzie mają swoje własne religijne i duchowe nauki oraz własne ramy społeczne i moralne. Mają swoje ‚święte’ teksty – oni są chorzy, uwierzcie mi – i nie mogliby być bardziej przeciwni temu, za czym stoi Ameryka – mówił aktor.

W piątek Mel Gibson zagościł w programie Graham Norton Show w BBC. Po jego słowach nt. Hollywood zapanowało niemałe poruszenie.

Wyjaśnił, że od dziesięciu lat tworzy poza “systemem Hollywood”. Odseparowano go ze środowiska po tym, gdy w 2006 roku umieszczony został na czarnej liście Hollywood. Wszystko przez dzielenie się swoimi opiniami nt. braży hollywoodzkiej i poglądy sprzeczne z liberalną ortodoksją. – Nie wiem jak ci to delikatnie powiedzieć… Hollywood to ZINSTYTUCJONALIZOWANA PEDOFILIA! Oni używają dzieci i znęcają się nad nimi – mówił Gibson.

– Każdego roku przerzucają ogromną liczbę dzieci. Ich duchowe przekonania, jeśli możesz je tak nazwać, kierują ich na zbieranie energii od tych dzieci. Ucztują na tym materiale i na tym się rozwijają. Co mam na myśli? To NIE JEST żadna artystyczna abstrakcja. Oni zbierają krew dzieci. Jedzą ich ciała. Wierzą, że to daje im siłę życiową. Jeśli dziecko cierpiało w ciele i w psychice przed śmiercią, to oni wierzą, że to daje im dodatkową siłę życiową – mówił dalej.

– Hollywood jest ZALANE KRWIĄ NIEWINNYCH DZIECI. Przez długi czas wszystkie odniesienia do pedofilii i kanibalizmu były symboliczne lub aluzyjne. Ale osobiście zapoznałem się z praktyką na początku lat 2000. Mogę o tym teraz porozmawiać, ponieważ ci ludzie, ci szefowie , już nie żyją – mówił dalej bez zahamowań.

– To nie jest nic nowego. Jeśli przeprowadzisz jakieś badania, zobaczysz, że jest to zjawisko metafizyczne, alchemiczne i możesz je znaleźć za kulisami we wszystkich ciemnych epokach w historii… Jest to mroczna, wielowymiarowa sztuka i praktyka OKULTYSTYCZNA , wykorzystywana przez TAJNE stowarzyszenia, w ciągu ostatnich kilkuset lat do PROGRAMOWANIA społecznego i KONTROLI umysłu i podniesiona do zenitu przez Hollywood w Ameryce ,w naszej epoce – podsumował Mel Gibson.

Źródło

Czytaj Dalej

Weryfikacja Faktów

Paradoks i niespójność cywilizacji chrześcijańskich

Rdzenny Amerykanin był generalnie pogardzany przez swoich białych zdobywców za swoją biedę i prostotę. Być może zapominają, że jego religia zabraniała gromadzenia bogactwa i cieszenia się luksusem.

Opublikowano

on

Poniższy tekst został napisany w 1911 roku przez dr Charlesa Alexandra Eastmana, urodzonego jako Ohiyesa z Indian Santee Sioux…

Dla niego, podobnie jak dla innych ludzi o odmiennych umysłach, w każdej epoce i rasie, od Diogenesa po braci św. Franciszka, od montanistów po szejkersów, miłość do dóbr stała się pułapką, a ciężary złożonego społeczeństwa źródłem niepotrzebnych niebezpieczeństw i pokus.

Co więcej, regułą jego życia było dzielenie się owocami swoich umiejętności i sukcesów z mniej szczęśliwymi braćmi. W ten sposób zachował swojego ducha wolnego od pychy, chciwości lub zazdrości i wykonał, jak wierzył, boski dekret – sprawę dla niego głęboko ważną.

Nie wynikało to więc całkowicie z ignorancji czy nieopatrzności, że nie udało mu się założyć stałych miast i rozwinąć cywilizacji materialnej. Dla niewykształconego mędrca koncentracja ludności była płodną matką wszelkiego zła, moralną nie mniej niż fizyczną.

Niewątpliwie w prymitywnym chrześcijaństwie było wiele rzeczy, które przemawiałyby do Indian, a trudne słowa Jezusa do bogatych i o bogatych byłyby dla niego całkowicie zrozumiałe.

Jednak religia, która jest głoszona w waszych kościołach i praktykowana przez wasze kongregacje, z jej elementem przejawiania i wywyższania się, jej aktywnego prozelityzmu i otwartej pogardy dla wszystkich religii oprócz jej własnej, była przez długi czas niezwykle odpychająca.

Nawet u tych białych mężczyzn, którzy wyznawali religię, znaleźliśmy wiele niespójności w postępowaniu. Mówili wiele o rzeczach duchowych, szukając tylko tego, co materialne. Kupowali i sprzedawali wszystko, pracę, osobistą niezależność, miłość do kobiet, a nawet służbę ich świętej wiary!

Żądza pieniędzy, władzy i podbojów, tak charakterystyczna dla rasy anglosaskiej, nie uniknęła moralnego potępienia z rąk jego niewykształconego sędziego, ani też nie omieszkał przeciwstawić tej widocznej cechy dominującej rasy duchowi łagodnego i pokornego Jezusa.

Kiedy niektórzy z nich, posługujący się ewangelią, a nawet biskupi, przybyli do narodów indyjskich i przyrzekli im w uroczystym traktacie honor narodowy, z modlitwą i wzmianką o ich Bogu; a kiedy takie traktaty, tak zawarte, zostały szybko i bezwstydnie złamane, czy to dziwne, że akcja ta budzi nie tylko gniew, ale i pogardę?

Osobiście wierzę, po trzydziestu pięciu latach doświadczenia, że nie ma czegoś takiego jak “cywilizacja chrześcijańska”. Wierzę, że chrześcijaństwo i współczesna cywilizacja są przeciwstawne i nie do pogodzenia, i że duch chrześcijaństwa i naszej starożytnej religii jest zasadniczo taki sam.

Dr Charles Alexander Eastman ~
urodzony Ohiyesa, w 1858

Fragmenty tekstu z “Duszy Indianina”, 1911

Czytaj Dalej

Popularne