Connect with us

Bez kategorii

Podróż życia na którą warto się wybrać

Opublikowano

on

Podróż życia na którą warto się wybrać

Jeśli zdajesz sobie sprawę ze swojej osobowości, ze swoich słabych i mocnych stron, ze swoich myśli, przekonań i triggerów (emocjonalnych wyzwalaczy), a także motywacji i emocji, to znaczy, że jesteś samoświadomym człowiekiem. Jeśli nie, to znak, że przed tobą ciężka, choć satysfakcjonująca praca, która wniesie twoje życie na wyższy poziom. Gdy zaczynasz się rozwijać na tej płaszczyźnie, twoje myśli, perspektywa i interpretacja zaczną się zmieniać. Lawina zmian ruszy! Pójdzie za tym intensywność i sposób odczuwania emocji oraz rozwój inteligencji emocjonalnej. Wyruszysz drogą samoświadomości w kierunku kreowania życia jakiego pragniesz. Czeka cię długa, ale ciekawa i potrzebna podróż w głąb siebie.

Czym jest samoświadomość?

Jeśli skupimy naszą uwagę na sobie i swoim wnętrzu, będziemy w stanie porównać nasze zachowanie w danym momencie do naszych standardów. To właśnie samoświadomość. Samoświadomość najprościej możemy pojąć, jeśli popatrzymy na nią poprzez pryzmat rozwoju osobistego. Wtedy będzie ona głębokim zrozumieniem wartości, mocnych i słabych stron, nawyków oraz powodów dla których podejmujemy takie a nie inne działania. Poprzez akceptację słabych stron, świadomie decydujemy się na kolejne szlaki samodoskonalenia.

Samoświadomość jest jednym z pierwszych kroków, które należy podjąć, aby przejąć kontrolę nad swoim życiem. Kierunek, w którym posyłasz swoją energię, a więc tam gdzie skupiasz myśli, to w jaki sposób reagujesz oraz na co ją trwonisz, decyduje o tym gdzie w życiu dojdziesz. Dzięki samoświadomości możemy ustalić gdzie prowadzą nas nasze myśli oraz zadecydować, czy ten kierunek faktycznie nam odpowiada. Możesz wprowadzić niezbędne korekty po to, aby zmienić kurs – właśnie do tego przydaje się rozwinięta świadomość siebie, jako człowieka.

Trudności na drodze

Dlaczego tak trudno być samoświadomym? Zazwyczaj jesteśmy nieobecni, nie zastanawiamy się głębiej nad tym co dzieje się w naszej duszy. Pędzimy przed siebie lub stoimy w rozkroku: jedną nogą w przeszłości, a drugą w przyszłości. Żyjemy na autopilocie, bez głębszej autorefleksji. Jeśli nie przećwiczymy tego jak skupiać się na tym co jest teraz, na uczuciach, na emocjach, na sygnałach swojego ciała, wtedy nie będziemy świadomi siebie. A, jak już wspomnieliśmy, samoświadomość to bardzo przydatna umiejętność. Jak więc być bardziej świadomym?

7 POMYSŁÓW NA PIERWSZY KROK W KIERUNKU SAMOŚWIADOMOŚCI:

Przyjmij, że zwiększanie swojej samoświadomości to będzie niekończący się proces. Przygoda, w którą angażujesz się świadomie i która będzie trwać dopóki sam sobie na to pozwolisz. Musisz wiedzieć, że budując nawyki, które pomogą ci pogłębić samoświadomość, możesz poruszyć również inne sfery swojego życia, a przede wszystkim relacje międzyludzkie.

1. Zadbaj o czas i przestrzeń

Pamiętaj o tym, żeby każdego dnia zarezerwować dla siebie chwilę, w której będziesz mógł pobyć z samym sobą. Może to być pierwsza rzecz, którą robisz dla siebie z samego rana albo ostatnia, którą robisz przed snem. Ważne jest aby mieć dla siebie spokojne miejsce bez rozpraszaczy i kilka – kilkanaście minut na krótką medytację, przeczytanie książki, pisanie pamiętnika. Taka praktyka spaja ciebie jako człowieka w jedną całość.

2. Pamiętaj o uważności

Uważność jest kluczem do samoświadomości. To bycie w tu i teraz, odczuwanie emocji oraz czynników zewnętrznych w danym momencie. Uważność jest odwrotnością zatapiania się w przeszłości i myślenia o przyszłości. Dzięki praktykowaniu uważności będziesz bardziej obecny i będziesz mógł przyjąć rolę obserwatora swojego życia.

3. Pisz dziennik

Jeśli klasyczny dziennik to za dużo, pomyśl o pięcioletnim dzienniku. To książka, która pozwala na zapisanie kilku zdań danego dnia, a potem, dzięki temu, że na jednej stronie trzymamy zapiski z pięciu lat, porównanie tego co się czuło i co się wydarzyło na przestrzeni połowy dekady. To fantastyczne doświadczenie, które przy okazji wyrabia systematyczność. Pisanie tworzy przestrzeń, pozwala poukładać sobie różne przemyślenia i opisać je w taki sposób, aby było to dla nas najlepiej przyswajalne. Udowodniono, że spisywanie rzeczy za które odczuwamy wdzięczność sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, a rozpisywanie problemów na czynniki pierwsze pozwala je oswoić i zaakceptować.

4. Zrób testy psychologiczne

Wykonajtesty osobowości, aby lepiej zrozumieć siebie i swoje działania. Warto też uzmysłowić sobie jakim językiem miłościsię komunikujemy w relacjach międzyludzkich, zwłaszcza tych romantycznych. Taka wiedza pozwala lepiej zrozumieć swoją rolę i to co można zaoferować światu na obecnym etapie życia.

5. Spójrz na siebie z punktu widzenia osoby trzeciej

Złapanie dystansu do siebie samego jest trudnym procesem, ale możliwym do zrealizowania, jeśli odpowiednio się do tego przyłożymy. Poznanie siebie samego z tej perspektywy może być ciekawym doświadczeniem. Patrząc na siebie obiektywnie, możemy nauczyć się siebie zaakceptować, a co za tym idzie, zagwarantować sobie dobre samopoczucie.

6. Nich ci, którzy cię kochają, powiedzą co o tobie myślą

Oglądanie się w lustrze innych ludzi sprawia, że możemy więcej dowiedzieć się na swój temat. Prawdopodobnie zdziwimy się, kim jesteśmy w oczach innych. Zapytaj swoich najbliższych co sądzą na twój temat. Jeśli krępuje cię wysłuchiwanie odpowiedzi, poproś o wiadomość w formie listu lub maila. Wysłuchaj tego co mają ci do powiedzenia i nie neguj w żadnym wypadku jakiejkolwiek opinii na swój temat, nawet jeśli poczujesz się niekomfortowo. Potraktuj to jako ciekawostkę i przyjmij jako fakt.

7. Stwórz misję i wizję swojego życia

Misja i wizja w organizacji to kluczowy element prężnie działającego przedsiębiorstwa. Misja i wizja stanowią drogowskaz, podają cel organizacji, informują o strategii i przedstawiają cele, które łatwo można zweryfikować. Dlaczego by więc nie zaadaptować tego sposobu opisania siebie i swojej egzystencji do potrzeb własnych? Takie działanie umożliwi określenie jasnego kierunku i ustalenie priorytetów, a także celów, które można zweryfikować. Bierz się do pracy!

Podróż w znane i nieznane

Samoświadomośc to przydatne narzędzie, którym warto nauczyć się posługiwać choćby po to, aby przejść przez życie w zgodzie ze sobą, swoimi wartościami. Dzięki samoświadomości będziemy “czuć” pewne rzeczy lub będziemy mieli pewność, że kompletnie ich “nie czujemy”. Nie pozbawiaj siebie tak cennej umiejętności i wyrusz w podróż do samoświadomości.

Nadine Lu

Źródła: developgoodhabits.com/what-is-self-awareness/
positivepsychology.com/self-awareness-matters-how-you-can-be-more-self-aware/
psychologytoday.com/intl/blog/click-here-happiness/201903/what-is-self-awareness-and-how-do-you-get-it
lifeskillsthatmatter.com/self-awareness/
markmanson.net/self-awareness
developgoodhabits.com/self-awareness-activities/


Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

Administrator Serwisu Jest współzałożycielem i Redaktorem w STANOWIMY. Pisze i publikuje w obszarze wolnościowym, jest żywo zainteresowany samostanowieniem, suwerennością oraz prawem naturalnym. SUWEREN RZECZPOSPOLITEJ

Czytaj Dalej
Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Projekt Gaja

Opublikowano

on

Projekt Gaja

Czytaj Dalej

Bez kategorii

Wspieraj Redakcje Serwisu Stanowimy.com

Opublikowano

on

stanowimy com - wsparcie Ariowie - Suwereni Rzeczpospolitej

Jeśli podoba Ci się to co tutaj robimy i uważasz to za wartościowe to jest szansa by wspierać projekt. Możesz to robić na wiele sposobów, np. pisząc wartościowe treści, tworząc grafiki reklamowe – memy – sentencje, możesz równie udostępniać nasze treści w mediach społecznościowych lub prowadzić jeden z profili Stanowimy.com na Facebook lub Twitter.

Jeśli masz ciekawe pomysły na rozwój projektu STANOWIMY zapraszamy do kontaktu.

Redakcja
STANOWIMY.COM

stanowimy com - wsparcie Ariowie - Suwereni Rzeczpospolitej

Czytaj Dalej

Bez kategorii

Wedyjska wiedza o przeznaczeniu człowieka

Opublikowano

on

Wedyjska wiedza o przeznaczeniu człowieka

Przeznaczenie człowieka, jego natura i wrodzone skłonności są bardzo szeroko studiowanymi tematami w Wedach. Dlaczego? Wiedza o tym, kim w istocie jesteśmy, jakie nasze cechy naturalne mogą być pomocne w rozwoju nas jako jednostki oraz nas jako ludzkości jest podstawową wiedzą, dającą oparcie i zrozumienie, spokój i ukierunkowanie energii na to, co naprawdę ma dla nas sens w życiu.

Życie niezgodne ze swoim przeznaczeniem skutkuje niezadowoleniem, brakiem satysfakcji, rozgoryczeniem i depresją.

Myślę nawet, że może być główną jej przyczyną. Poczucie bowiem bycia „na swoim miejscu” daje niezwykłą moc przyjęcia siebie, wyswobadza ogromne pokłady energii i umożliwia bardzo szybki i efektywny rozwój.

Wedy mówią o istnieniu czterech podstawowych stopni rozwoju świadomości ludzkiej. Te stopnie to warny/kasty. Słowo „warna” w tłumaczeniu z sanskrytu oznacza dosłownie „kolor, jakość”.

Warna określa naturę człowieka, jego wrodzone talenty i umiejętności.

W początkowym niezdeformowanym rozumieniu tego zjawiska warny określały poziom rozwoju duchowego w oparciu o świadomość, światopogląd, rozumienie swojego miejsca w społeczności i relacji z rodziną i ojczyzną.

Niestety, wraz ze wzrostem poziomu degradacji ludzi warny zaczęto używać do podziału społeczeństwa ze względu na poziom posiadania – bogatych, klasę średnią i biednych.

Początkowo ludzie wiedzieli, że rozwijając się i zajmując się samopoznaniem, idąc po drodze duchowego rozwoju w ciągu życia człowiek może przejść z jednej warny w drugą (przy czym może zarówno wznieść się wyżej jak i opuścić).

W dzisiejszych Indiach zachował się system kastowy w zdeformowanej formie, uważa się bowiem, że przynależność do danej kasty (warny) przekazywana jest jako dziedzictwo, czyli patrzy się na człowieka nie pod kątem przejawianych zdolności i naturalnych skłonności, a stereotypowo odnosi do określonej kasty według rodu, w którym przyszedł na świat.I nie daje prawa na zmianę i rozwój.

Najważniejsze w rozumieniu wiedzy o warnach jest zrozumienie, że każda warna uczy nas czegoś innego i każda jest tak samo ważna i niezbędna dla prawidłowego rozwoju człowieka i ludzkości.

Nie można wskoczyć na dach bez przejścia wszystkich poszczególnych stopni drabiny. Tymi stopniami są właśnie kolejne warny. Ucząc się w szkole życia jak gdyby „zaliczamy” kolejne stopnie otrzymując możliwość przejścia na wyższy poziom.

Prawidłowe rozumienie sensu warn doprowadza do tego, że każda z nich jest otaczana głębokim szacunkiem i poważaniem, w społeczności jest bowiem miejsce i przeznaczenie dla przedstawicieli każdej z nich: szudr (wykonawców), wajszji (rzemieślników i biznesmenów), kszatriji (wojowników i władców) oraz brahmanów (nauczycieli).

Szudry to warna ludzi o najniższym poziomie rozwoju świadomości. To pracownicy wykonujący wszystkie rodzaje odtwórczej pracy, których życiowym priorytetem jest przetrwanie i rozmnażanie się.

Na tym etapie rozwoju świadomości człowiek uczy się pracy ze światem fizycznym, służenia i podporządkowywania się, pokonania lenistwa, ciężkiej i skutecznej pracy.

Praca szudr polega na wykonywaniu powtarzających się czynności. Ludzie tej warny czują się dobrze tylko w znanym sobie środowisku i pracy. Bardzo konserwatywni, podążają wyznaczoną ścieżką, nie widzą możliwości rozwoju, nowych rozwiązań, adaptują się do tego, co jest. Nie lubią zmian. Dobrze czują się w pracy fizycznej, łatwiej im machać młotem niż naprawiać zegarek.

Szudra może z dumą przyznać, że 30 lat pracował w fabryce, ponieważ dla niego jest to największe osiągnięcie.

Nie ciągnie go do zdobywania wiedzy i zmiany siebie. Potrzebuje wciąż potwierdzać swoją rację. Motywują go zwykle problemy, które musi pokonać. Nie jest zdolny do kierowania innymi ludźmi, potrzebuje kogoś, kto zorganizuje jego pracę. Może być i informatykiem, i pracować z łopatą, jeśli zwyczajnie wykonuje pracę odtwórczą bez żadnej inicjatywy ze swojej strony. Szudra żyje dla siebie, to wykonawca. Rodzica szudrę trzeba stale chwalić za troskę, nawet nadmierną.

Przepracowany poziom szudry to człowiek, który stoi twardo na ziemi, wytrzymały, lubiący trud fizyczny, posiadające dobre zdrowie i rozwinięty instynkt macierzyński lub ojcowski, dobry pomocnik. Kocha przyrodę.

Kolejnym stopniem rozwoju ludzkiej świadomości są wajszji – warna rzemieślników, rolników, handlarzy i przedsiębiorców.

Ich przeznaczeniem jest karmienie i utrzymywanie przedstawicieli pozostałych warn. Człowiek, który nauczył się budować dom (szudra) teraz chce stworzyć sobie komfort i przytulność, pojawia się zatem pociąg do pieniędzy, komfortu, estetyki.

Ludzie tej warny tworzą materialno-techniczną podstawę społeczeństwa, organizując wymianę towarów, tworząc miejsca pracy, zaspokajając materialne potrzeby ludzi. Rozwijają swoją wolę, pojawia się większa kontrola nad impulsami, więcej odpowiedzialności i zdecydowania.

Główną motywacją dla nich będzie pociąg do gromadzenia rzeczy oraz przyjemność.

Jeśli pozbawi się wajszji przyjemności, straci sens życia. Podczas gdy dla szudry ważne będzie zaspokojenie głodu, wajszja potrzebuje jeszcze ten głód nasycić smacznym i pięknie podanym jedzeniem. Wymagania względem poziomu życia wzrastają. Kieruje się poglądem, że wszystko można kupić i wszystko można sprzedać. Dąży do władzy nie tylko żeby przeżyć (jak szudra), ale żeby zaspokoić swoje zmysłowe zachcianki. Jako rodzic często stara się manipulować dziećmi, nadeptuje na odcisk.

Kolejną warną są kszatriji – wojownicy, władcy, ci, dla których najważniejsza jest sprawiedliwość, sumienie, uczciwość, władza i honor.

Zdecydowani, władczy i odważni ludzie, znający wartość wypowiadanych słów, nie znoszący fałszu i oszustwa. Nigdy nie sprzedadzą ani nie zdradzą swojego przyjaciela. Potrafią się bardzo szybko mobilizować, a motywuje ich nie własny interes, ani nawet nie interes własnej rodziny, a idee mogące mieć wpływ na większe grupy ludzkie, społeczności czy państwa. Mają dobrze rozwiniętą siłę woli, kontrolują swoje zachcianki, są zdyscyplinowani.

Nieustannie walczą – z wrogami na zewnątrz, ale też wewnątrz siebie.

Ale jedni walczą przeciwko systemowi, zmuszając go do udoskonalenia się i rozwoju, a inni, odwrotnie, walczą o porządek wewnątrz już istniejącego systemu. Przy tym trzeba zrozumieć, że kszatrij to nie ten, co rzuca się z pięściami zaślepiony agresją i gniewem (jak szudra), ale ten, który zawsze przestrzega prawa i kieruje się rozumem a nie emocjami. Kszatriji jako rodzic lubi jak się coś dla niego zorganizuje i pomoże mu.

Najwyższy poziom świadomości reprezentują brahmani – duchowni, nauczyciele, mędrcy, jogini, filozofowie, naukowcy.

Ludzie, dla których poznanie siebie i świata jest najważniejsze. Ich przeznaczeniem jest zdobywanie oraz przekazywanie wiedzy, niesienie nowej idei, generowanie nowego – moralności, światopoglądu, które określają kierunek rozwoju na danym etapie historycznym.

Brahmani mają o wiele większą swobodę woli niż ludzie innych warn, ponieważ ich rozum kontroluje myśli.

Człowiek nie może być prawdziwym brahmanem, jeśli ma nieprzepracowane niektóre nawyki, charakterystyczne dla przedstawicieli innych warn. Kiedy udaje mu się odpracować którąś z innych warn w pełni, jego aura oczyszcza się, energetyka wzrasta i pozwala to mu pracować z o wiele większą siłą, ponieważ przestaje na próżno tracić swoją energię. Ale jednocześnie nie traci umiejętności, które otrzymał w niższych warnach, ponieważ by stać się brahmanem musiał przejść (w tym i innych życiach) przez wszystkie pozostałe warny.

Kiepski jest brahman, który nie potrafi zarobić, zarządzić, wykonać jakiejś pracy fizycznej.

Może wykonywać dowolną pracę, ale będzie do niej podchodził twórczo, wynajdując nowe metody i techniki pracy. Są to ci artyści, poeci, pisarze, kompozytorzy, którzy tworzą coś nowego w swojej sferze, wnoszą swój wkład w duchowy rozwój ludzkości. Rodzic brahman stara się cały czas uczyć i ukierunkowywać dziecko. Brahmani są cierpliwi i nigdy nie tracą czasu na próżno, nawet kiedy się tak to może wydawać. Pracują często w innych wymiarach, których nie dostrzegają otaczający go ludzie. Lubią i cenią samotność.

Co daje nam wiedza o warnach?

Wiedza o zasadach warn nie tylko pozwala zrozumieć i przyjąć swoje przeznaczenie, ale i zbudować harmonijne relacje między kobietą i mężczyzną, między rodzicami i dziećmi.

Warny zaczynają się przejawiać już na etapie poczęcia nowego życia, ponieważ już w łonie matki dziecko zachowuje się po swojemu.

Brahmani rozwijają się spokojnie i praktycznie nie niepokoją mamy. Kszatriji odwrotnie – wiercą się i kopią. Przyszłe mamy też czują się różnie, w zależności od tego jakiej warny dziecko noszą pod sercem. Mamy wojowników mają ochotę wciąż coś robić, coś organizować, a te, które oczekują na wajszji stają się kapryśne i wymagające. Jeśli na świat ma pojawić się szudra, mama ma ochotę sprzątać, gotować, obdarzać wszystkich uwagą i troską.

Jeśli warny mamy i dziecka są jednakowe, to jej oddziaływanie się podwójnie wzmacnia.

Jeśli dziecko należy do warny szudr potrzebuje odczuwać prowadzenie i stabilność. Trzeba je szczególnie chwalić i zauważać jego zasługi. Dziecko- wajszji musi czuć uwagę skierowaną tylko i wyłącznie na siebie, nawet jak wydaje się to zbyt egoistyczne z jego strony. Kszatriji należy stworzyć atmosferę współzawodnictwa. Tylko takie warunki są dla niego ciekawe i stwarzają możliwości rozwoju. Nie należy z nim walczyć, inaczej stajemy się jego wrogiem. Dziecko brahman jest bardzo wrażliwe na emocje i nastroje innych ludzi. Może uczyć czegoś swoich rodziców. Należy pamiętać, żeby zapewnić mu miejsce, w którym może pobyć sam, nawet jeśli lubi być w grupie. Dzieci tej warny spokojnie mogą bawić się same.

Zgodnie z filozofią wedyjską rodzina jest aszramem, czyli świątynią, przestrzenią dla szczęścia.

Rodzina tworzy się, aby kobieta i mężczyzna wstępujący w związek rozwijali się na drodze duchowej, pomagając sobie wzajemnie w osiągnięciu celów w życiu. Wszystkie pretensje, kłótnie i nieporozumienia w relacjach powstają gdy w rodzinie brak jest pierwiastka duchowego.

Wedy mówią, że jeśli choćby jedna osoba w parze wie czym jest sens życia rodzinnego, to żadnych problemów nie będzie.

Dlatego tak ważne jest rozumieć, jak budować prawidłowe relacje w rodzinie i rozwiązywać konflikty. Popatrzmy co wiedza o warnach mówi o relacjach mężczyzny i kobiety, jakie pary idealnie do siebie pasują, a jakie będą miały przed sobą więcej trudności do pokonania.

Mężczyzna brahman

 • kobieta brahman – idealny wariant dla tych, którzy pragną żyć spokojnie, zgodnie i rozwijać się duchowo. Trzeba tylko mieć na uwadze, że im obojgu od czasu do czasu potrzeba samotności. Jeśli ktoś z pary jest aktywnym brahmanem, będzie mu stale brakowało emocjonalnego zaangażowania od partnera.
 • kobieta kszatrij – wspaniałe połączenie dla tych, którzy chcą prowadzić aktywną działalność. Kobieta w tym związku generuje idee i inspiruje mężczyznę, który przejawia najlepsze cechy Brahmana oddając swoją wiedzę światu oraz może kierować aktywną energię swojej ukochanej w najlepszą stronę.
 • kobieta wajszja – w tych relacjach będzie trudno. Brahman bardzo opornie współpracuje z pieniędzmi, które natomiast są jedną z ważniejszych spraw w życiu kobiety. Aby podtrzymać harmonię w relacji, mężczyzna będzie musiał zejść do poziomu kobiety, a ją będzie denerwowało to, że on nie podziela jej widzenia świata.
 • kobieta szudra – dobry związek w tym przypadku jest możliwy, kiedy mężczyzna idzie drogą duchową, a kobieta mu służy. Ale kobieta musi zrozumieć, że nigdy nie osiągnie poziomu męża. Jeśli potrafi wejść w nastrój służenia relacja będzie bardzo harmonijna.

Mężczyzna kszatrij

 • kobieta brahman – bardzo niesprzyjające relacja. Mężczyzna zawsze czuje, że kobieta jest mądrzejsza od niego i brakuje mu jej aktywności. Może stąd wynikać mnóstwo kłótni.
 • kobieta kszatrij – związek będzie dobry, jeśli od początku podzielą strefy odpowiedzialności i dogadają się, nie będą ze sobą walczyć. W innym przypadku wciąż będą się kłócić, możliwe jest również używanie przemocy.
 • kobieta wajszja – w miarę dobra relacja, dużo namiętności. Kobieta musi jednak pamiętać, że mężczyzna nie cierpi kłamstwa i ceni prostolinijność. Jeśli on poczuje choć kroplę fałszu, może odejść.
 • kobieta szudra – jeśli kobieta rozumie, że mężczyzna w tej relacji będzie zawsze pierwszy i pomaga mu, wspierając jego działania, nawet gdy on się myli, wybraniec będzie ją nosił na rękach i troszczył się o nią.

Mężczyzna wajszja

+kobieta brahman – bardzo niesprzyjający związek. Relacje mężczyzny i kobiety w tym przypadku są nierówne, on uważa się za ważniejszego, ale czuje się niepełnowartościowy przy niej. A kobieta jeśli kocha, będzie schodziła na jego poziom, tracąc swoją realizację i gasnąc.

 • kobieta kszatrij – najgorszy z możliwych wariantów, kobieta będzie prowokować kłótnie, uważając, że mężczyzna próbuje nią manipulować.
 • kobieta wajszja – dobry związek, ale trzeba pamiętać, że każdy tutaj myśli głównie o swojej korzyści.
 • kobieta szudra – najlepszy związek, jeśli kobieta potrafi przyjąć korzyści, do których dąży mężczyzna.

Mężczyzna szudra

 • kobieta brahman – takie związki szybko się rozpadają. Kobieta nie będzie widziała w swoim wybrańcu silnego mężczyzny, a on będzie czuł apatię i spadek wartości.
 • kobieta kszatrij – niedobry związek. Kobieta stale ciągnie mężczyznę za sobą próbując go zainspirować, ale on nie tego potrzebuje. On czuje, że jest silniejszy od niej, ale nie ma sił przejąć kontroli w relacji. Bardzo często mężczyzna zaczyna pić.

+kobieta wajszja – niezbyt dobra relacja. Mężczyzna dosłownie zaharowuje się dla kobiety, bardzo dużo pracuje, ale kobiecie jest wciąż mało. Kobieta czuje się niekomfortowo z tym mężczyzną.

 • kobieta szudra – najlepsza relacja, bardzo harmonijna.

Źródła: http://www.womanhit.ru/psychology/on-i-ona/2016-08-17-varny-garmonija-vseme/ http://dzhoser.livejournal.com/2769.html

Tłumaczenie: Anna Wrzesińska, www.slowiańska.pl

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

Czytaj Dalej

Popularne